Sulęcińskie obchody Święta Odzyskania Niepodległości (11.11.2022r.)

11 listopada to piękne święto, które pokazuje, jak bardzo wszystkim Polakom bliska jest idea wolności. W tym roku, na zaproszenie Burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta, uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny pt. „Miejcie nadzieję”, który został zaprezentowany dzięki uprzejmości proboszcza parafii ks. Sławomira Przychodnego, w kościele p.w. św. Mikołaja,
po uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny.

Przygotowany montaż słowno-muzyczny mogli zobaczyć zaproszeni goście: Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, Zastępca Burmistrza Iwona Walczak,  Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Szczepański, Starosta Sulęciński Tomasz Jaskuła, przedstawiciele ważnych służb oraz urzędów w Sulęcinie, a także mieszkańcy, którzy chcieli uczcić obchody narodowego święta.

Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, jak bliskie są im słowa wypowiedziane w 1846r. przez Cypriana Kamila Norwida: „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”.

Pamiętajmy o tym codziennie ucząc się i świętując wspólnie rocznice ważne, które pokazują, jakim wysiłkiem wielu pokoleń nasz kraj odzyskał  suwerenność.