Pasowanie na Ucznia Klas Pierwszych (08.11.2019r.)

8 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Przy pomocy Duszka i Baby-Jagi pierwszoklasiści zmagali się z wykonaniem różnych zadań, aby uwolnić Panią Dyrektor z łap Smoka – Żarłoka.

 

Popisywali się recytacją i śpiewem, znajomością przepisów drogowych, wiedzą o Polsce, a nawet zdolnościami tanecznymi. Wszystkie zadania wykonali pomyślnie, dzięki czemu uwolnili Panią Dyrektor. Następnie złożyli ślubowanie. W obecności zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, nauczycieli i rodziców pasowania dokonali: Burmistrz Sulęcina, pani Iwona Walczak, dyrektorzy szkoły – Pani Izabela Hutyra i pan Robert Okopień. Pierwszaki otrzymały prezenty od zaproszonych gości i dyrekcji szkoły. Uczniowie klas drugich na pamiątkę tego dnia przygotowali swoim młodszym kolegom ucztę dla zmysłów – piękny występ artystyczny. W klasach czekała na nich kolejna niespodzianka: dyplomy, kuferki obfitości i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia: Pan Maciek Barden

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.