Ośrodek Technologiczny w Stanowicach

7 czerwca 2019 r klasy I c oraz II a wraz z wychowawczyniami J. Selwat i E.Cieluch pojechały na wycieczkę do  Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego w Stanowicach (niedaleko Gorzowa). Ośrodek ten zajmuje się m.in. wyszukiwaniem nowych technologii środowiskowych, prowadzeniem własnych badań oraz realizacją różnych projektów.

Ośrodek udostępnia swoje laboratoria również dzieciom, aby mogły przeprowadzać oraz obserwować ciekawe doświadczenia i eksperymenty. Nasze dzieci ubrane wcześniej w białe fartuchy laboratoryjne, pod okiem pań laborantek uważnie obserwowały i wykonały 3 ciekawe doświadczenia. Do tego również miały przygotowane specjalne stanowiska i potrzebne akcesoria. Najpierw dzieci wykonywały doświadczenie z bibułą, 3 barwnikami i wodą. Następnie przez cały czas pobytu obserwowały efekt końcowy tzn. „rozszczepienie kolorów”. Podczas drugiego doświadczenia dzieci wykonywały tzw. skaczące robaczki, które bardzo im się podobały. Trzecie doświadczenie polegało na wykonaniu tzw. „poduszkowców” z płyty CD, balona i zakrętki z zatyczką. Po każdym doświadczeniu były zachwycone efektem końcowym. Wszystkie wykonane podczas doświadczeń prace, dzieci mogły zabrać do domu. Po wyjściu z laboratorium jeszcze przez pewien czas wszystkie dzieci mogły pobawić się na dużym placu zabaw przy ośrodku. Do szkoły wszyscy wrócili zadowoleni oraz bogatsi w nowe doświadczenia i przeżycia.

 

                                                                                      wych. kl.I c J. Selwat

                                                                                      wych. kl.II a E..Cieluch

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.