W KRAINIE PANI MUZYKI

Co tak huczy, co tak brzmi? Gnomy, trolle oraz my” – to tytuł koncertu muzycznego , który odbył się 11.06.2019r.  w naszej szkole. Był to już ostatni w tym roku szkolnym koncert z cyklu W Krainie Pani Muzyki, przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”.

Artyści wraz z muzyką przenieśli dzieci w świat skandynawskich bajek i baśni. Tym    razem   historia    dotyczyła młodego  włóczykija i Wikingów poszukujących zaginionego instrumentu Ragnara – wodza Wikingów. Było tajemniczo i urokliwie dzięki pięknym opowieściom pana prowadzącego. Nasi uczniowie poznali takie instrumenty jak: kantele, flet poprzeczny, flety proste: sopranowy, altowy i basowy, fagot, bęben obręczowy, darabukkę, drumlę i obręcz dzwonkową.  Dzieci podziękowały muzykom gromkimi brawami.

Do zobaczenia po wakacjach!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.