Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych (15.03.2024r.)

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników naszej szkolnej biblioteki, to już tradycja. 15.03.2024r. uczniowie klas 1 a, 1 b i 1 c stali się prawdziwymi czytelnikami naszej biblioteki.
Uczennice z klasy 7c, zapoznały swoich młodszych kolegów i koleżanki z zasadami wypożyczania książek
i zachowaniem w bibliotece oraz z prośbami książek.
Pierwszoklasiści z zaangażowaniem odgadywali zagadki o bohaterach z książek dla dzieci, którzy poukrywali się na bibliotecznych półkach między książkami, a których bardzo dobrze znali i pamiętali z ulubionych bajek.

Następnie nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki i korzystać z ich mądrości, co przypieczętowali własnoręcznym podpisem. Na zakończenie uczniowie otrzymali w prezencie książkę autorstwa Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza” – Wyprawka Czytelnicza z Instytutu Książki w ramach kolejnej edycji kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pamiątkowy dyplom przyjęcia w poczet czytelników i zakładkę do książki.
Niech przygoda z książką towarzyszy na co dzień naszym najmłodszym czytelnikom, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę w szkole, rozwija ich wyobraźnię i nigdy niekończącą się pasję czytania i zdobywania wiedzy przez kolejne lata nauki.