Hej kolęda, kolęda (12.01.2023r.)

Kilka dni temu obchodziliśmy Święto Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. W tym dniu wspominaliśmy wydarzenia opisane w Ewangelii, kiedy Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami, wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się nowonarodzonemu Jezusowi.

Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli Małemu Jezusowi drogocenne dary: złoto, kadzidło i mirrę. Trzej Królowie oddali Mu pokłon, objawiając Go tym samym, całemu światu.

12.01.2023r. cała społeczność naszej szkoły z klas 4-8 zatrzymała się jeszcze na chwilę nad tradycją i klimatem świąt przy blasku choinki. Uczniowie klasy 6c i uczniowie klas ukraińskich rozśpiewali całą salę, zachęcając wszystkich do wspólnego kolędowania. Nasze wspólne kolędowanie przeplatało się w języku polskim i w języku ukraińskim.

Na zakończenie Samorząd Uczniowski złożył noworoczne życzenia: pomyślności, nieustającej radości z wykonywanej pracy oraz sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów, Dyrekcji Szkoły, nauczycielom oraz pracownikom szkoły a wszystkim koleżankom i kolegom, życzył w Nowym 2023 Roku samych dobrych dni
i czasu na spełnianie najskrytszych marzeń i planów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.