Lekcje EDB w Straży Pożarnej w Sulęcinie

W listopadzie br. uczniowie klas 8, w ramach edukacji dla bezpieczeństwa, wraz z opiekunem Marią Howil wzięli udział w cyklu spotkań w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Sulęcinie. Celem tych spotkań było zapoznanie uczniów z obowiązkami i pracą zawodowych strażaków, a przede wszystkim kształtowanie właściwych postaw i reakcji w obliczu zagrożenia pożarowego.

Ponadto uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem oraz metodami gaszenia pożarów
i ratowania ludzi z wypadków. Strażacy demonstrowali zastosowanie różnorodnych urządzeń będących na wyposażeniu wozów strażackich, np.: kamerę termowizyjną, nożyco – rozpieracz. Ósmoklasiści poznali także elementy, z jakich składa się strój strażacki wykorzystywany podczas akcji gaszenia ognia. Dzięki tym spotkaniom uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat zagrożeń pożarowych.