„Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas”

Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał uwzględnia galowy strój, przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia. Uroczystość ta odbyła się w naszej szkole 24 listopada 2022r.
Tego dnia uczniowie trzech klas pierwszych zostali pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności, przyjmując ślubowanie.

Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Najpierw jednak uczniowie musieli zaprezentować program artystyczny, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy, śpiewu piosenek oraz tańca. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczeństwem na drodze, radością uczenia się
i poznawania świata. Przedstawienie nagrodzono gromkimi brawami i zgodnie stwierdzono, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Życzymy Wam pierwszoklasiści, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał Wam wspaniałych przygód z nauką, aby nasza placówka była dla Was miejscem, gdzie będziecie chętnie przebywać, znajdziecie nowe przyjaźnie, rozwiniecie swoje zdolności i zainteresowania.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.