„Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”

29.09.2022r. – to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r. w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej (ur. 29 września 1882r., zm. 2 listopada 1971r.), autorki książek dla dzieci i młodzieży. Dziś nasza szkolna biblioteka również przyłączyła się do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Okazja bardzo wdzięczna, by promować czytanie wśród małych i dużych. Dobry przykład zawsze idzie z góry, więc tego dnia uczniowie klas szóstych czytali na głos swoim najmłodszym koleżankom i kolegom z klas pierwszych. „Przygody wróbelka Elemelka” autorki Hanny Łochockiej przypadły do gustu naszym słuchaczom, a w szczególności: „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek”. Mamy nadzieję, że takie akcje, jak dzisiejsza sprawią, że nasze dzieci choć na chwilę oderwą się od telewizji, internetu i polubią książki a także spędzony z nią wolny czas. Popularyzowanie czytelnictwa w najbliższym środowisku poprzez udział w różnych akcjach jest zawsze dobrą okazją, by już najmłodsi czytelnicy rozwijali swoje zainteresowania i doskonalili technikę czytania.

Warto czytać, ponieważ: „Dzieci, które czytają, lepiej się uczą, myślą pozytywnie,
a ponieważ poziom wykształcenia wiąże się z sukcesem i zadowoleniem z życia,
można przypuszczać, że są szczęśliwsze.” (Mirosława Bogacz)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.