Gdy nauka staje się pasją…

Ostatni rok w naszej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie był pełen nieoczekiwanych wydarzeń, przyniósł wiele nowych wyzwań w każdym aspekcie szkolnego życia. Ze względu na pandemię koronawirusa nauczyciele i uczniowie przy ogromnym wsparciu Pani Dyrektor Izabeli Hutyry bardzo szybko przystosowali się do nowych metod pracy związanych z nauczaniem zdalnym. Prawie wszystkie zajęcia były prowadzone na żywo, co dawało uczniom ogromne możliwości i pozwalało na jak najlepsze uczestnictwo w lekcjach.

W tym niezwykle trudnym czasie wielu naszych uczniów klas siódmych i ósmych przygotowywało się do konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp; warto tu nadmienić, że mimo pandemii konkursy przedmiotowe nie zmieniły swojej formy, a ich stopień trudności pozwalał wyłonić najlepszych uczniów szkół podstawowych w województwie.

Laureatem konkursu Lubuskiego Kuratora Oświaty zostaje uczeń, który przeszedł etap szkolny, rejonowy oraz wojewódzki, a na etapie wojewódzkim uzyskał minimum 90 proc. punktów. Zdobycie tytułu laureata uprawnia do najwyższej oceny klasyfikacyjnej z przedmiotu na koniec roku, zwalnia także z odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty. Laureaci konkursów przedmiotowych mają też pierwszeństwo w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Finaliści mogą natomiast liczyć na dodatkowe punkty w procesie rekrutacji.

Konkursy kuratoryjne organizowane są z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowania, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących kreatywność i pomysłowość. Przekonaliśmy się, że uczniowie naszej szkoły wykazali się właśnie taką niezwykłą dojrzałością i pracowitością. To oni najlepiej wiedzą, że umiejętność stawiania sobie wysokich celów i osiąganie ich nie przychodzi łatwo – wymaga systematycznej pracy, determinacji i co niezwykle istotne – wsparcia i życzliwości nauczycieli. Nie bez znaczenia jest też pomoc rodziców i przyjaciół – ostatecznie jednak przed najważniejszą próbą staje sam uczeń.

Tę próbę uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie przeszli wspaniale. Uzyskali dziesięć tytułów laureata i cztery tytuły finalisty:

 • Bartłomiej Wojciechowski– tytuł laureata  Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, Matematyki, Fizyki i Chemii
 • Julia Hutyra – tytuł laureata  Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, Matematyki, Biologii i Chemii
 • Jan Czernia – tytuł laureata  Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego i z Biologii
 • Piotr Patro – tytuł finalisty  Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
 • Fabian Gąsiorek – tytuł finalisty  Konkursu Przedmiotowego z Geografii
 • Jan Pietrzak – tytuł finalisty  Konkursu Przedmiotowego z Geografii
 • Weronika Małecka – tytuł finalisty  Konkursu Przedmiotowego z Geografii

Sukcesy naszych uczniów pokazują, że nauka jest nie tylko formą spełniania ambicji, ale przede wszystkim życiową przygodą, dającą wiele zadowolenia i wyznaczającą dalsze cele.

 Agnieszka Gocal, nauczyciel języka polskiego SP nr 1 w Sulęcinie

            Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie składa również gorące podziękowania  opiekunom naszych laureatów i finalistów:

 • Agnieszce Gocal
 • Elżbiecie Stein
 • Monice Grzelczyk
 • Marii Howil
 • Bogusławie Chodorskiej
 • Krzysztofowi Kopijowi

za trud i wielki wkład pracy włożony w przygotowanie i rozwój uczniów, poświęcony czas oraz cierpliwość, życzliwość i udzielone wsparcie w dążeniu do wytyczonych, ambitnych celów.

Jesteśmy ogromnie dumni z osiągnięć naszych uczniów. Dziękujemy Wam za podjęcie tak trudnego wyzwania zakończonego wielkim sukcesem.

Rodzicom dziękujemy za dobrą współprace i wspieranie swoich pociech.

Gratulujemy!!!

                                                                     Izabela Hutyra, Dyrektor SP 1 im. JP II w Sulęcinie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.