Wspomnienia z wakacji – B- Town Beats – Beeskow 2018

Wakacje to czas wyjazdów, podróży i mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku. Hołdując tej zasadzie, grupa młodzieży z klas trzecich i drugich naszego gimnazjum skorzystała z zaproszenia przyjaciół zza Odry i spędziła cztery niesamowite dni w malowniczym brandenburskim miasteczku Beeskow.

Okazją do polsko- niemieckiego spotkania stał się po raz pierwszy organizowany przez „Jugend -Team Pier13”  Festiwal Muzyki Rockowej „B-Town Beats Beeskow 2018”.  Wspólna praca nad oprawą festiwalu, udział w kreatywnych warsztatach graffiti, teatralnych i plastycznych, a także wspólne spacery i grille sprzyjały „szlifowaniu” języka niemieckiego i angielskiego oraz zacieśnianiu znajomości. Gospodarze zadbali także o atrakcje: zwiedzanie zamku z jego podziemiami i basztą, wieczór na kręgielni, rozgrywki sportowe, czy też wizytę w niezapomnianym Muzeum Instrumentów  Muzycznych połączoną z koncertem szaf grających. Miłym elementem były też codzienne wizyty w lodziarni „IceGuerilla Store”, gdzie mogliśmy zjeść najlepsze lody waniliowe w Niemczech.

Punktem kulminacyjnym spotkania był jednak sam festiwal i koncerty znanych i popularnych wśród młodzieży niemieckiej zespołów: Yunus (pop, hip -hop) z Hannoveru czy „Reiche Söhne“ (rock) z Halle oraz wielu innych.  Pełni muzycznych (i nie tylko) wrażeń, troszkę zmęczeni upałem, ale za to z plecakami pełnymi wakacyjnych wspomnień wróciliśmy do domu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.