Wspomnienia z wakacji – XIII Brandenburskie Dni Kultury Młodzieżowej „Wstęga przez Europę”.

Współpracując od wielu lat z Instytucją Socjalno Pedagogiczną działającą na terenie Brandenburgii nasza szkoła wzięła po raz czwarty udział w Niemiecko- Polsko – Litewskich Brandenburskich Dniach Kultury Młodzieżowej.

W tym roku pod hasłem „Wstęga przez Europę”.  Trzydziestu naszych uczniów w czasie weekendu nie próżnowało i jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego rozwijało swoje talenty i odkrywało nowe zainteresowania. Stawiali pierwsze kroki na warsztatach z Streetdance, teatru, filmu i fotografii. Chwycili w dłonie spraye, dzięki czemu powstały piękne prace na warsztatach z Graffiti. Miksowali muzykę, tworzyli zespół muzyczny a trzy nasze uczennice okrzyknięto gwiazdami Hip Hopu. Wykonały one samodzielne napisany utwór o Sulęcinie. Nad pracą uczniów czuwali eksperci.

Różnorodność kultur pozwoliła uczniom na poznawanie innej mentalności, komunikowanie się w językach obcych, integrację oraz doskonalenie umiejętności współpracy.

Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia. Weekend spędzony w Blossin zostanie na długo w naszych  wspomnieniach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.