Żywa lekcja historii.

Nawiązując do obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii. Inscenizację przygotowało i przeprowadziło Bractwo Historyczne KERIN. Goście poprowadzili nas przez ten tragiczny okres historii naszego kraju. W ciekawy sposób, angażując do współpracy uczniów,  przybliżyli nam wiedzę na temat sytuacji Polski tuż przed wybuchem wojny, przebieg kampanii wrześniowej, życie w getcie i obozie koncentracyjnym, powstanie warszawskie oraz postawy heroiczne: o. Maksymilian Kolbe.

Najwięcej entuzjazmu wywołały scenki, nawiązujące do wydarzeń historycznych, w których grali nasi uczniowie. Wiele faktów, tych znanych i mniej znanych przedstawionych przez prowadzących pozostanie nam długo w pamięci. Zapamiętamy również, że II wojna światowa jest nie tylko podręcznikową przeszłością, ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.