W KRAINIE PANI MUZYKI

20 października odbyło się już drugie w tym roku szkolnym spotkanie z muzykami Filharmonii Zielonogórskiej. Tym  razem gościliśmy  zespół Leyenda.  Mieli  oni fantastyczne indiańskie stroje, pióropusze i wiele różnych ozdób z piór, kości i rzemieni. Artyści przywieźli wspaniałe instrumenty: bębny – tojos wykonane z oryginalnych skór  , flety  – keny wykonane z bambusa,  grzechotki z  łupinek orzecha –  czak czas.

Uczniowie  wysłuchali utworów o indiańskich wędrówkach, polowaniach i działaniach wojennych. Poznali również wiele szczegółów z życia indiańskiej wioski. Duże zainteresowanie wzbudziła miniatura domu Indian tipi  oraz ciekawy łapacz złych snów. Był to wyjątkowy  koncert.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.