Szkolenie z pierwszej pomocy w ramach projektu „Nauka nie musi być nudna” współfinansowany przez Unię Europejską

W ramach projektu „Nauka nie musi być nudna” odbywają się w  naszej szkole szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, którego celem jest przekazanie uczestnikom podstawowej wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do udzielania pomocy
w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.
Zajęcia mają charakter zarówno teoretyczny, jak
i praktyczny, dzięki czemu uczestnicy mogą nie tylko poznać zasady postępowania w nagłych wypadkach, ale także przećwiczyć je
w realistycznych scenariuszach.

Podczas szkolenia omawiane są najważniejsze zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Uczestnicy dowiedzą  się, jak prawidłowo ocenić stan poszkodowanego, jak wezwać pomoc oraz w jaki sposób bezpiecznie podejść do osoby potrzebującej wsparcia. Szczególną uwagę poświęcamy resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), postępowaniu w przypadku utraty przytomności, zadławień, krwotoków oraz urazów.

Dużym zainteresowaniem cieszy się część praktyczna szkolenia. Uczestnicy mają możliwość ćwiczenia ucisków klatki piersiowej na fantomach, nauki prawidłowego ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz symulacji różnych sytuacji ratunkowych. Dzięki temu będą mogli w praktyce sprawdzić zdobytą wiedzę i nabrać większej pewności w działaniu.

Szkolenie pokazuje, że nauka poprzez działanie i doświadczenie jest nie tylko skuteczna, ale również bardzo angażująca. Uczestnicy aktywnie biorą udział w ćwiczeniach, zadają pytania i chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Takie podejście doskonale wpisuje się w ideę projektu „Nauka nie musi być nudna”, który promuje nowoczesne i ciekawe formy zdobywania wiedzy.

Zdobyte podczas szkolenia umiejętności mogą okazać się niezwykle cenne w codziennym życiu. Wiedza z zakresu pierwszej pomocy pozwala szybciej reagować w sytuacjach kryzysowych i zwiększa szanse na uratowanie zdrowia, a nawet życia drugiej osoby.

Szkolenie było ważnym elementem projektu i pokazało, że nauka może być jednocześnie praktyczna, interesująca i bardzo potrzebna.

(M. Konopko, SP1 Sulęcin)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.