Projekt „Turysta przyrodnik” (25.10.2019r.)

25 października uczniowie klas Ia, IVb i Vb z SP1
w Sulęcinie uczestniczyli we wspaniałej wycieczce edukacyjnej do Pszczewskiego Parku Krajobrazowego.

Po przyjeździe na miejsce dzieci zajęły miejsca w dużej sali konferencyjnej i wysłuchały ciekawej opowieści pracowników Parku – dwóch instruktorek Ochrony Przyrody o dwóch Parkach Narodowych i siedmiu Parkach Krajobrazowych na terenie województwa lubuskiego. Opowieść była wzbogacona prezentacją multimedialną, w czasie której dzieci obejrzały ciekawe okazy fauny i flory, poznały ukształtowanie terenu parku, jego zalesienie i jeziora. Kolejna była wizyta w laboratorium, która dostarczył wielu wrażeń. Uczniowie mogli samodzielnie obserwować przez binokular i pod mikroskopem preparaty przyrodnicze – owady, wylinki, liście, nasiona, mchy i inne. Po krótkiej przerwie dzieci wzięły udział w krótkiej prelekcji o tropach i śladach zwierząt zamieszkujących w Parku, rozpoznawały gipsowe odlewy łap i nauczyły się rozróżniać tropy wilka  i psa. Tę część zakończył quiz „przyrodnicze koło fortuny”. Następnie uczniowie wzięli udział w interaktywnej zgaduj – zgaduli i mogli sprawdzić, co zapamiętali podczas zajęć z instruktorami.

Ostatni punkt programu – kiełbaski z ogniska i ciepła herbatka – ucieszyły wszystkich.
Na świeżym powietrzu można było pospacerować ścieżkami edukacyjnymi i obserwować przyrodę „na żywo”. Po zwiedzeniu zabytkowego centrum Pszczewa  i Domu Szewca dzieci otrzymały pamiątkowe certyfikaty uczestnika projektu „Turysta Przyrodnik” wystawione przez  Instruktora Ochrony Przyrody PTTK oddział w Międzyrzeczu pana Przemysława Mikołajczaka.

Wszyscy wrócili do domów pełni wrażeń i z postanowieniem, że będą pomagać chronić przyrodę.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.