Wycieczka do Szkółki Leśnej (24.10.2019r.)

24 października 2019r. uczniowie klasy III b i III c wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ,,Szkółce Leśnej” w Ostrowiu. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z warstwową budową lasu, wymieniały roślinność poszczególnych pięter. Rozpoznawały drzewa, dowiedziały się dlaczego o tej porze roku liście zmieniają swój kolor, a drzewa iglaste pozostają zielone. Były również w wyłuszczarni, czyli miejscu gdzie pozyskuje się nasiona drzew.

Na koniec zajęć w grupach wypełniały karty pracy utrwalając poznaną wiedzę. Spotkanie zakończyło się ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek i zabawą na świeżym powietrzu. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody.

Teresa Kucewicz
Elżbieta Wysoczańska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.