Prezentujemy wyjątkową galerię prac plastycznych naszych uczniów, które powstały na lekcjach plastyki w klasach V-VII

Realizując Międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój kreatywności ph. Kreatywne prace plastyczne uczniowie klas VII wykonali kolorowe abstrakcje. Inspiracją do stworzenia prac były dzieła Wasillego Kandinskiego i Terrego Frosta.
Geometryczna zabawa formą i kolorem okazała się dla autorów sporym wyzwaniem.
Widzimy na prezentowanych pracach niesamowitą dynamikę i emocje oddaną za pomocą linii i plam barwnych.

Kolejnym tematem realizowanym w klasach V było malarstwo inspirowane obrazem Vincenta van Gogha ,, Słoneczniki”. Uczniowie podjęli się namalowania słynnego obrazu, które obecnie znajduje się w National Gallery w Londynie, a jego wartość oszacowano na 84 miliony dolarów. Niby prosta kompozycja obrazu, ale jakże trudna w wykonaniu i technice. Używając żywych, intensywnych kolorów uczniowie oddali piękno i energię słoneczników. W prezentowanych obrazach dominuje kolor żółty symbolizując radość  i słońce.

Ostatnim tematem zrealizowanym w klasach VI był pejzaż. Stosując technikę rysunku ołówkiem uczniowie ćwiczyli światłocień. Temat niby tradycyjny ale pokazujący, że za każdym razem ćwiczenia ołówkiem dają niesamowite efekty.

Prezentowane obrazy są wyjątkowe i pokazują jak wiele pracy włożyli uczniowie naszej szkoły, aby uzyskać tak niesamowity efekt. Brawo za waszą kreatywność i wyjątkową umiejętność stosowania różnych technik plastycznych.

Pani od Plastyki