Świętujemy w szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku minęła 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 –go Maja. Święto to zostało upamiętnione w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie. W jego przededniu na szkolnym korytarzu ustawiono gazetkę przedstawiającą nasze symbole narodowe – godło, biało-czerwone barwy oraz fragment hymnu polskiego. Na gazetkach wiszących w wielu miejscach w szkole wyeksponowano karty z cytatami artykułów zaczerpniętych z obowiązującej obecnie Konstytucji. Były ozdobione pięknymi, przestrzennymi kwiatami w biało-czerwonych barwach, które wykonali sami uczniowie.

Po długiej majówce uczniowie wielu klas mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klas piątych i trzecich gimnazjalnych. Zuzanna, Wiktoria, Maja, Antonina, Karolina, Amelia, Sara, Oliwier i Antoni przedstawili krótki  rys historyczny, fragment Preambuły Konstytucji z 1791 roku oraz fragment Preambuły  Konstytucji uchwalonej w 1997 roku. Recytowano także kilka wierszy poświęconych temu ważnemu dla Polaków wydarzeniu. Uczniowie obejrzeli również pokaz slajdów poświęconych Sejmowi Senatowi Polski na Przestrzeni wieków, który przygotowali Oliwier i Nikodem.

Na zakończenie występujący oraz widzowie wspólnie odśpiewali pieśń „ Witaj majowa jutrzenko”, znaną także jako „ Mazurek 3-go Maja”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.