Kraków – Historia Polski inaczej.

Czy warto podróżować i poznawać naszą ojczyznę?     Warto i trzeba – odpowiadają uczniowie klasy Va i Vc, którzy wraz z wychowawcami i opiekunami wrócili właśnie z Krakowa, dawnej stolicy Polski. W ubiegłym roku zwiedzali Warszawę i już wtedy postanowili, że Kraków będzie ich kolejnym celem. Zobaczyć i przeżyć, to nie to samo, co przeczytać w podręczniku.

Zwiedzili Wawel, Kościół Mariacki i Stary Rynek z Sukiennicami, miejsca, które dotąd znali tylko z lekcji historii. Wspięli się na Kopiec Kościuszki, odwiedzili groby naszych wieszczów narodowych: Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, których dzieła omawiają na  lekcjach języka polskiego. Takich ciekawostek o ważnych Polakach i miejscach, jakie usłyszeli od przewodnika, nie ma w podręcznikach!

Ogromne  wrażenie na piątoklasistach zrobiła także wyprawa do Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie wędrując jej korytarzami, poznali śląskie legendy i historie górnictwa.

Trzeci dzień wycieczki przeznaczony był na zabawę i atrakcje, bo i tych nie mogło przecież zabraknąć.  Pięciogodzinny pobyt w  parku rozrywki „Energylandia” zaowocował emocjami na Hyperionie, Mayanie, Formule i wielu, wielu innych…. gdzie poziom adrenaliny nie pozwalał na złapanie oddechu.

Hołdując zasadzie, że podróże kształcą, planujemy już przyszłoroczną wycieczkę…. Będzie to na pewno kolejne piękne, polskie miasto.  Ale o tym napiszemy ….za rok.

                 Uczniowie klas Va i Vc  z nauczycielami

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.