Spotkanie uczniów EWS z Andrzejem Waleńskim – autorem dzieł literackich dla dzieci (11.04.2024r.)

Ciekawe spotkanie uczniów edukacji wczesnoszkolnej z Andrzejem Waleńskim – autorem dzieł literackich dla dzieci pt. „Znane bajki wierszem” . Jest to zbiór 15 bajek i baśni należących do klasyki literatury światowej, spisanych przez Hansa Christiana Andersena oraz braci Wilhelma i Jacoba Grimmów. Autor kreuje na nowo baśniowy świat, nadając mu swój niepowtarzalny styl.

Pan Andrzej opowiadał nam o swoim dzieciństwie, przeplatając te niebanalne historie fragmentami baśni ze swojej książki, nawiązując jednocześnie do sytuacji codziennych, bliskich dzieciom, których doświadczają na co dzień.
Bardzo dziękujemy za odwiedziny w naszej szkole, to było ciekawe doświadczenie.