TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” (19.03.2024r.)

19 marca br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sulęcinie odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”(OTWP).
Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Organizatorem OTWP jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy: Państwowej Straży Pożarnej, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkich FOŚiGW, Lasów Państwowych oraz innych instytucji, organizacji społecznych i fundacji.

Turniej został przeprowadzony w trzech grupach wiekowych i składał się z dwóch etapów – części pisemnej i ustnej.
I grupa – uczniowie klas I-IV ze szkół podstawowych: SP Trzemeszno, SP Wędrzyn, SP1 Sulęcin, SP2 Sulęcin.
II grupa – uczniowie klas V-VIII ze szkół podstawowych: SP Trzemeszno, SP Wędrzyn, SP1 Sulęcin, SP2 Sulęcin.
III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych: LO Sulęcin, ZSLiZ Sulęcin.
W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali Małgorzata Olszowska z klasy 3a i Lena Sobczak z klasy 3c oraz Tymoteusz Konopko z klasy 6a i Mikołaj Kurasik z klasy 6b.
Do kolejnego etapu – powiatowego – zakwalifikowało się 10 uczniów, wśród nich: Małgorzata, Lena oraz Tymoteusz.
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowanie przez Urząd Miejski w Sulęcinie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnym etapie!