Jasełka w klasie 2c

Dnia 20 grudnia 2018r. uczniowie a klasy II c  przedstawili Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Inscenizacja mogła jednak nieco zaskoczyć zwolenników tradycji, bowiem akcja rozgrywa się w czasach współczesnych. Widzowie byli świadkami walki dobra ze złem, która ma miejsce w supermarkecie. Trwa przedświąteczny zgiełk, szał zakupów i promocji. Uparte diabły mają pełne ręce roboty. Kuszą i przekonują klientów do bezmyślnego wydawania pieniędzy. Do akcji wkracza też armia aniołów wyposażona w anielską cierpliwość i siłę. Kto wygrał tę batalię  o ludzkie dusze? Na szczęście udało się przekonać ludzi, że święta to czas dobroci i miłości, a nie pogoni za prezentami.  Mali  aktorzy starali  się   jak najlepiej  odegrać swoje role. Z dużym zaangażowaniem śpiewali  kolędy i  wykonywali układy taneczno-ruchowe. Symboliczna dekoracja i kostiumy dopełniły całości. Uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia były gromkie brawa, jakie dzieci otrzymały na koniec występu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.