PROJEKT „MOJE DZIECKO – MÓJ SUKCES”

Wszystkim wiadomo, iż wychowanie nastolatka to bardzo trudny i skomplikowany proces. Rodzice borykają się z wieloma problemami, często nie potrafią sobie z nimi poradzić.

W celu wsparcia Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum w Sulęcinie postanowiło wyjść naprzeciw rodzicom. Powstał projekt pt. „Moje dziecko  – mój sukces”. Ideą projektu jest wyposażenie rodziców w wiedzę dotyczącą specyfiki relacji dziecko-dorosły oraz wzmocnienie kompetencji w wychowaniu swoich pociech.

 

W okresie od września do grudnia rodzice odbędzie się 6 spotkań rodziców z psychologiem Arturem Dolińskim oraz jedno z informatykiem  dr Łukaszem Lemieszewskim, aby uświadomić rodziców jakie zagrożenia niesie za sobą Internet.

Nowatorska szkoła dla rodziców wzbudziła bardzo duże zainteresowanie, z tego powodu stowarzyszenie było zmuszone w pierwszej kolejności objąć projektem rodziców najstarszych roczników. Podjęto również działania aby pozyskać środki na następną edycję projektu.Projekt „Moje dziecko – mój sukces” z całą pewnością poprawi komunikację w rodzinach, pozwoli uniknąć wielu konfliktów, co wpłynie na lepszą atmosferę w domach i pozwoli na budowanie szczęśliwych i świadomych rodzin.

Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego, które Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum im. Jana Pawła II „Gimsul” w Sulęcinie otrzymało od Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania realizującym Program „Działaj Lokalnie”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.