„CZAS NAS UCZY POGODY” – Akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada w całym kraju świętowano niezwykłą rocznicę – 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Biało-czerwone flagi falowały na wietrze, a my – Polacy, dumni z życia w wolnej Ojczyźnie, chętnie braliśmy udział w wielu wydarzeniach.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie, gimnazjaliści oraz absolwenci przygotowali koncert pt. „Czas na uczy pogody”,  który uświetnił miejskie obchody Święta Niepodległości. Koncert poprowadzili: Martyna Konopko, Mikołaj Konopko i Nikodem Mazurek. Soliści – absolwenci gimnazjum: Julia Makowiecka, Martyna Stranz, Maksymilian Wójcik, Mateusz Wróbel wykonali wzruszające pieśni patriotyczne i współczesne. Utwory muzyczne przeplatane były poruszającą recytacją Martyny Konopko, Aleksandry Maziarskiej, Mikołaja Konopko i Oliwiera Mazurka. Publiczność zachwycił występ uczniów klasy drugiej tańczących Polkę oraz współczesny taniec w wykonaniu Sophie Pacześnej. Solistom towarzyszył chór składający się z uczniów klas drugich, czwartych i piątych. Piękną prezentację multimedialną przygotował Oliwier Mazurek.
Nad całością czuwali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1: Agnieszka Gocal, Ewa Krynicka, Teresa Kucewicz, Anna Pawluczenko i Marek Selwat. O scenografię zadbała Anna Gardziejewska, a stroje uszyły Bożena Zdanowska, Maria Howil, Aleksandra Kosek i Anna Tonder. Nad oprawą multimedialną czuwała Agnieszka Małecka.
Nieocenionym wsparciem była pani Dyrektor Izabela Hutyra, która podczas prób motywowała wszystkich do pracy, służyła radą i pomocą.
Spotkanie to było niecodzienną lekcją historii, która uświadomiła nam, że pięknie jest żyć w wolnym kraju i cieszyć się każdym dniem. Kolejny raz przekonaliśmy się, że choć się różnimy, cenimy inne wartości, dzieli nas różnica wieku, to łączy nas jedno – miłość do ojczyzny, a ta jest w stanie zburzyć wszelkie mury.

Agnieszka Gocal, Anna Pawluczenko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.