Ptasim szlakiem – kl. IIa

We wrześniu, uczniowie klasy IIA wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Chyrzyna, gdzie mieści się siedziba Parku Narodowego „Ujście Warty”. Po przybyciu na miejsce, wzięli udział w prelekcji dotyczącej życia ptaków, a także mogli posłuchać ich głosów, widząc je jednocześnie na zdjęciach i filmie.

Bardzo ciekawa okazała się wyprawa w teren, w okolice Słońska – „Ptasim szlakiem”- i samodzielna obserwacja ptaków przez lornetki oraz lunetę. Dzieci mogły obserwować i podglądać dzikie ptactwo wodne, lecące gęsi, na wodzie pływające kaczki i łyski, a w oddali czaplę białą. Na zakończenie, w radosnej atmosferze posiliły się kiełbaskami upieczonymi samodzielnie nad ogniskiem. „Naładowani” wiedzą i bardzo zadowoleni wrócili do szkoły. Wyjazd był ciekawym doświadczeniem dla drugoklasistów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.