FERIE ZIMOWE 2020 – Pierwszy tydzień już za nami…

Pierwszy tydzień zimowiska mamy już za sobą. Niektórzy wyjeżdżali z rodzicami w góry, inni do rodziny, ale grono uczniów nie miało możliwości wyjazdu, dlatego zorganizowane zostało w szkole zimowisko dochodzące.   Wspólnie wolny czas w szkole postanowiło spędzić 62 uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia odbywały się w dniach 27–31.01.2020r. w godz. od 9:00 do godz. 13:30.

Zimowisko obfitowało w wiele ciekawych atrakcji: zorganizowano zajęcia sportowo – rekreacyjne na sali gimnastycznej oraz zajęcia plastyczne np. lepienie z gliny.  Dzieci brały chętnie udział w grach planszowych, układały puzzle, rozwiązywały rebusy i zagadki. Odbyły się też trzy wyjazdy, które dostarczył dzieciom wielu emocji: wyjazd na pływalnię „Kasztelanka” do Międzyrzecza, wyjazd do Gorzowa Wlkp., do kina Cinema na film: „Tajni i fajni” oraz do Majalandu – parku rozrywki. Oprócz wielu atrakcji  uczestnicy zimowiska każdego dnia jedli w szkole smaczny obiad. Celem zimowiska było przede wszystkim zapewnienie opieki i bezpieczeństwa dzieciom, pożyteczne zagospodarowanie ich wolnego czasu poprzez promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, ale również integracja uczniów. Każdy z pewnością znalazł interesujące dla siebie zajęcia.  Myślimy, że dzieciom podobał się pobyt na zimowisku, a ciekawie i aktywnie spędzony czas będą mile i długo wspominać, tym bardziej, że każdy uczestnik zimowiska otrzymał pamiątkowy dyplom.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.