Jasełka w Klasie 3C

„Gdy Boże Narodzenie się zbliżało, niebo i piekło zawrzało. I dwie narady się odbyły – anielska i diabelska w jednej chwili (..)” – takimi słowami rozpoczęła się tegoroczna inscenizacja  bożonarodzeniowa  wystawiona   przez  uczniów  klasy  3C.
Mali   aktorzy  z perspektywy współczesnych czasów, w zabawny sposób próbowali nieść widzom moralne przesłanie o roli ważnych wartości: potrzebie miłości, dzielenia się dobrem, okazywania bliźniemu szacunku i życzliwości.

W centrum  scenicznych wydarzeń znaleźli się Lucyfer, poszukujący sposobu jak ściągnąć ludzi na złą drogę i zgasić nadzieję na przyjście Pana oraz Archanioł, który z kolei chciał rozpalić w ludziach miłość i obudzić wiarę. Zarówno jeden jak i drugi mieli obok siebie pomysłowych pomocników. Aniołki usilnie próbowały zaradzić smutkom Archanioła i przygotować Ziemię na nadejście Dzieciątka Jezus. Diabły natomiast knuły, kombinowały jak zbratać się z Herodem. Nie zdołały jednak zniszczyć niebiańskiego planu. Niebo ponownie wygrało z zakusami Piekła. Dopełnieniem świątecznego nastroju były pięknie wyśpiewane kolędy i piosenki. Dzieci  z  dużym  zaangażowaniem  wcieliły  się  w  różne  role,  za co zaproszeni goście i rodzice nagrodzili ich gromkimi brawami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.