Biwak w Kołatce

W dniach 15-17 maja 2019 roku uczniowie klas IVB i VD wraz z opiekunkami Renatą Majcher, Elżbietą Stein i Dorotą Nowicką przebywali na biwaku w Kołatce. Choć pogoda nie zachęcała do spędzania czasu na dworze, wszyscy bawili się świetnie. Po zakwaterowaniu w domkach wybraliśmy się na zwiedzanie ośrodka i okolicy. Zabawa w podchody zapewniła nam wiele wrażeń, klasa czwarta wymyślała kolegom i koleżankom z klasy piątej ciekawe zadania.

Drugiego dnia pobytu  Pan Leśniczy zabrał nas na wycieczkę, gdzie opowiadał o tajnikach przyrody. Następnie przenieśliśmy się na salę sportową, gdzie urządziliśmy bitwę na papierowe śnieżki i zmagania sportowe. Dużo radości dało budowanie wieży ze skrzynek, w tej konkurencji najlepszy okazał się uczeń klasy IV Dominik Kołodyński. Wieczorem ogrzewaliśmy się przy ognisku z kiełbaskami.

Ostatni dzień pobytu był ciepły, słoneczny i bogaty we wrażenia. Wszyscy uczestnicy biwaku wspólnie upiekli tego dnia na obiad najsmaczniejszą na świecie pizzę, zjadały ją nawet największe niejadki biwaku. Nie obeszło się również bez aktywności na świeżym powietrzu, pływaliśmy na rowerach wodnych, a grupy chłopców grały w paintball. Codziennie graliśmy w „nogę” oraz „kartofla”. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i wypoczęci!;)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.