Biwak w Gryżynie

W dniach 15-17 maja 2019 r. uczniowie klasy II A odpoczywali i uczyli się poprzez zabawę w Ośrodku Wypoczynkowym „Anapausis” w Gryżynie. Na zajęciach w terenie drugoklasiści poznali trzy „Złote Zasady” Zgubka (sztuka przetrwania w lesie – teoretycznie i praktycznie). Z dostępnych materiałów przyrodniczych wykonali samodzielnie prace plastyczne według własnego pomysłu.

Wybrali się również na pieszą wędrówkę „Ścieżką przyrodniczą” do Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego, który wyglądem przypomina starą puszczę. Czas wolny spędzali na rozmowach, grach i zabawach integracyjnych. Chętnie bawili się w podchody z krótkofalówką, w chowanego, w berka lub korzystali z placu zabaw. Wieczorem piekli sobie kiełbaskę w ognisku W tej oazie ciszy i spokoju dzieci miło spędziły wspólnie czas. Wyjazd ten pozwolił wzbudzić w nich zainteresowanie światem przyrody, zadbać o siebie i zintegrować klasę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.