„PODARUJ KSIĄŻKĘ NASZEJ SZKOLNEJ BIBLIOTECE” (23-26.04.2024r.)

W ramach obchodzonego w tym tygodniu 23 kwietnia 2024r. Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, nasza biblioteka ogłosiła akcję szkolną: „PODARUJ KSIĄŻKĘ NASZEJ SZKOLNEJ BIBLIOTECE”, która trwała od 23 do 26 kwietnia.
Akcja skierowana była do wszystkich uczniów naszej szkoły, a głównym jej celem było wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe, promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz podarowanie przeczytanym książkom drugiego życia.

W ciągu tylko czterech dni nasza biblioteka otrzymała w darze: lektury szkolne, literaturę piękną (dla dzieci, młodzieży), literaturę popularnonaukową, którą chętni uczniowie mogli przynosić w darze za zgodą rodziców.
Akcja spotkała się z życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem zarówno wśród najmłodszych jak i starszych uczniów. Sześćdziesięciu uczniów przekazało łącznie w darze dla naszej szkolnej biblioteki: 244 pozycje książkowe. Przekazane książki otrzymają drugie życie, sprawią radość innym i z pewnością będą służyć kolejnym czytelnikom, a powiększony księgozbiór naszej biblioteki przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole.
Wszystkim darczyńcom małym i dużym serdecznie dziękujemy.

„Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat…..”
(L. Krzemieniecka)