Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych a przy tym pamiętajmy o zdrowym odżywianiu (10-17.04.2024r.)

Od środy 10 kwietnia do środy 17 kwietnia w klasie 1c tydzień poświęcony został bezpieczeństwu i zdrowym odżywianiu. W ramach tego tygodnia uczniowie mieli różnego rodzaju zajęcia, warsztaty i pogadanki.
Tydzień zaczęli od odwiedzin Straży Pożarnej w Sulęcinie, w której dzięki życzliwości Strażaków mogli poznać na czym polega ich praca, obejrzeć z bliska sprzęty, które są niezbędne w ich pracy a także mieli możliwość lania wodą z węża strażackiego, które wywołało wiele pozytywnych emocji.

W kolejnych dniach uczniowie dowiedzieli się jakie cenne witaminy zawierają owoce, które są potrzebne w naszej diecie. Wykonali własny koktajl owocowy a przepis przelali na kartki, z których powstanie książka z koktajlami klasy 1c 😉
Uczniowie gościli w klasie Ratownika Medycznego z 7DPLot 17 Brygady Zmechanizowanej. Pani Ratownik udzieliła cennych informacji, które pozwolą uczniom jak reagować w sytuacjach zagrażającym życiu i zdrowiu ludzi. Ponadto uczniowie utrwalali znane im już numery alarmowe służb ratowniczych. Zarówno spotkanie z panią Ratownik jak i ze Strażakami były niezwykłymi warsztatami, które uwrażliwiły naszych uczniów.
Wszyscy brali aktywny udział w zajęciach i chętnie ćwiczyli czynności ratownicze. Uczniowie ten tydzień zakończyli zdrowymi, kolorowymi kanapkami przygotowanymi własnoręcznie w klasie. Był to niezwykle ważny i pracowity tydzień.
Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych a przy tym pamiętajmy o zdrowym odżywianiu;)