Projekt edukacyjny organizowany przez CZG12 „Segreguj odpady z ReFlexem” (16.04.2024r.)

Nasza szkoła bierze udział w projekcie ekologicznym organizowanym przez CZG12 „Segreguj odpady
z ReFlexem”. W pierwszej części projektu na warsztatach  uczniowie klas 1c, 2a, 2b, 2c i 3d dowiedzieli się, dlaczego  ważne jest segregowanie śmieci, poznali etapy przygotowania śmieci elastycznych do recyklingu i wspólnie z koordynator projektu panią Magdaleną Okołów ustalili, do czego można wykorzystać powstały z nich granulat recyklingowy.

Za swoje trafne odpowiedzi i spostrzeżenia otrzymywali upominki. Teraz uczniów czeka drugi etap projektu – udział w konkursie, w którym w grupach 3-5 osobowych przygotują plakaty zachęcające do zbierania i recyklingu opakowań elastycznych.
Na zwycięzców czekają nagrody.