Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej.

21 lutego uczniowie klasy 2C odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Sulęcinie. Celem wizyty było przede wszystkim kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wyrabianie nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza. Zajęcia prowadziła Pani Beata, która opowiadała nam o swojej pracy i zapoznała z regulaminem wypożyczalni.

Ciekawie tłumaczyła jak   wygląda   karta  czytelnika,  jak   elektronicznie  można   sprawdzić   dostępność    danej    książki  w księgozbiorze.  Dzieci poznały zasady funkcjonowania wypożyczalni i czytelni. Atrakcją spotkania było zwiedzanie zakamarków biblioteki, a w szczególności zobaczenie przesuwanych regałów. Ciekawostką dla uczniów było również oglądanie najstarszych i najmniejszych książek.Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali zakładki, które przepięknie ozdobili techniką decoupage.

To była bardzo udana wizyta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.