Wycieczka klas III c i II a do Fabryki Bombek w Stodolsku (23.11.223r.)

23.11.2023r. uczniowie klasy IIIc i IIa brali udział w wycieczce do Fabryki Bombek w Stodolsku. Celem wyjazdu było poznanie procesu od szklanej rurki do gotowego produktu. Pierwszym etapem było rozgrzewanie szkła nad palnikiem ogniowym, a następnie wydmuchiwanie bańki. Następnie dzieci odwiedziły srebrzalnię, w której do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotu srebra i potrząsając otrzymuje się piękny srebrzysty połysk.

Taka bombka trafia do farbiarni, gdzie poprzez zanurzenie w farbie nadaje się różne kolory. Bombki wędrują do suszarni, a stamtąd do osób, które je pięknie Ozdabiają. Gotowe bombki, zapakowane w piękne pudełka wędrują do magazynu. Wróciliśmy zadowoleni z kolorowymi bombkami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.