RAZEM BIJEMY REKORDY

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji klasy IIa i Va wzięły udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób.

Od godziny 12:00 do 12:30 prawie pięćdziesięcioro naszych uczniów z wielkim zaangażowaniem przeprowadzało akcje resuscytacji. W całej Polsce w próbie pobicia rekordu wzięło udział 105 902 osób z 1142 instytucji. Wszystko wskazuje na to, że rekord został pobity. Dzięki Organizatorom tej akcji w Sulęcinie – Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Sulęcinie i Fundacji WOŚP nasi uczniowie mieli szansę przyczynić się do ogólnopolskiego sukcesu, ucząc się jednocześnie pierwszej pomocy i podstawowych czynności ratujących ludzkie życie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.