Wycieczka Biskupin (20.09.2019r.)

W dniu 20 września 2019 roku uczniowie kl.II a i III a  wraz z opiekunami Anną Gardziejewską, Ewą Cieluch, Katarzyną Kaprzak i Eweliną Grubską byli na wycieczce w Gnieźnie i  Biskupinie. Głównym celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego oraz zdobycie wiedzy historycznej poprzez obserwacje i doświadczenia.

Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie pierwszej stolicy Polski, Gniezno. Zwiedziliśmy Katedrę, będącą unikatowym zabytkiem sztuki romańskiej w Polsce. Następnie udaliśmy się w  podróż w przeszłość zwiedzając osadę w Biskupinie. Uczniowie uczestniczyli w XXV Festynie Archeologicznym, co wywarło na nich niesamowite przeżycia. Poznali także warunki życia ludzi z okresu neolitu oraz zajęcia mieszkańców wioski wczesnopiastowskiej. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, a to co zobaczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.