Wyjście do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie

Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedne z celów podstawy programowej. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc. Aby zrealizować te cele, dnia 10 stycznia 2019 roku, uczniowie klasy I a  z wychowawcą udali się na wycieczkę dydaktyczną do Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie.

Celem wycieczki było również poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Już samo wejście na główny plac PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji. Dzięki ich życzliwości, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, miały one możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie, oraz sprzęt ratowniczy. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Wielką atrakcją  dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków, wejście do wozów strażackich, pokaz udzielenia pierwszej pomocy. Dzieci miały też możliwość zwiedzenia budynku, a przy okazji zobaczyły stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe. Atrakcji było naprawdę wiele!  podziękowania. Dziękujemy dla pana Daniela Naranowicza za poświęcony czas.