Gra „Droga do wolności”

W ramach współpracy biblioteki szkolnej z Biblioteką Pedagogiczną z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  uczniowie klas ósmych uczestniczyli przygotowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną grze „DROGA DO WOLNOŚCI”.

Symboliczna droga składała się z 123 pól i wiodła z półpiętra biblioteki przez wypożyczalnię i czytelnię mając swój koniec nieopodal drzwi wyjściowych z napisem „11 listopada 1918”.

Gra polegała na przemieszczaniu się po planszy napotykając na pola ze znakiem zapytania, pod którymi kryły się zadania. Ponieważ pytania były trudne uczniowie mogli poszukać potrzebnych informacji korzystając z księgozbioru podręcznego biblioteki, wystawki książek o historii polski pod zaborami oraz z Internetu.

KP

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.