FINAŁ OGÓLNOPOLSKI W BADMINTONIE DRUŻYNOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW – Białystok 23- 26.03.2023r.

Pod hasłem ,,Zdrowie szanuję – badminton trenuję” wyjechaliśmy na czterodniową wycieczkę do Białegostoku, a tak naprawdę były to dni pełne wyzwań i zmagań sportowych. Szczęśliwa podróż, zakwaterowanie, odprawa techniczna i w końcu uroczyste otwarcie rozpoczęło rywalizację sportową zespołów z całej Polski.

W kategorii Igrzyska Dzieci dziewcząt wystartowało 15 zespołów. Szkołę SP1 Sulęcin reprezentowały uczennice: Natalia Banasiak i Hanna Kochańska. Dziewczęta wygrywając wszystkie mecze w grupie awansowały do ćwierćfinału, następnie do półfinału i finału. Po wspaniałym współzawodnictwie wywalczyły a zarazem obroniły tytuł sprzed roku III MIEJSCA W FINALE OGÓLNOPOLSKIM W BADMINTONIE DRUŻYNOWYM DZIEWCZĄT. Jesteśmy z Was dumni!!!
Następne dni należały do reprezentacji chłopców. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej wystartowało 12 zespołów. Szkołę SP1 Sulęcin godnie reprezentował: Mikołaj Darmograj i Miłosz Komorowski. Chłopcy wywalczyli wyjście z grupy i awans do ćwierćfinału, ostatecznie kończąc rozgrywki na 7 – 8 miejscu. Brawo chłopaki!!! Jesteśmy z Was dumni i życzymy Wam wszystkim dalszych sportowych sukcesów.

Dziękujemy za współpracę i wspaniałe przygotowanie zawodników klubowi SKBBadminton4all – Sulęcin.
Podziękowania także przede wszystkim dla rodziców uczniów/ zawodników naszej szkoły – DZIĘKUJEMY!

GRATULUJEMY!

Małgorzata Zając