Pasowanie na czytelnika (15.03.2023r.)

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników naszej szkolnej biblioteki, to już tradycja. 15.03.2023r. uczniowie klas 1 a, 1 b i 1 c stali się prawdziwymi czytelnikami naszej biblioteki.

Uczennice z klas V a, VI a i VI c z zaangażowaniem pomagały w przeprowadzeniu zabaw z wierszami. Nie zabrakło przebieranek, zabaw z piłką oraz wspólnego rozwiązywania zagadek i rebusów.
Nowi Czytelnicy poznali Kodeks Czytelnika i złożyli uroczyste Przyrzeczenie, po którym otrzymali pamiątkowe imienne medale, które będą przypominały im o dzisiejszym dniu.
Na zakończenie każdy otrzymał w prezencie książkę „Pierwsze abecadło” ufundowane przez Instytut Książki i zaproszenie do częstego odwiedzania naszej biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania swojego zamiłowania do czytelnictwa i przygody z książką.