ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI – ŻYWA LEKCJA HISTORII

We wtorek 4 grudnia kolejny raz  upamiętniliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Z miejscowości Subkowy przybyli do nas dwaj rycerze z Bractwa Rycerskiego Kerin. Goście poprowadzili uczniów klas I, II, IV i V przez trudną i ekscytującą historię naszego kraju.

W sposób bardzo zajmujący, angażując do współpracy wielu uczniów, przybliżyli wiedzę na temat zaborów, Konstytucji 3 maja, zrywów narodowowyzwoleńczych oraz postaci, które miały wpływ na odzyskanie niepodległości przez Polskę. Najbardziej jednak podobał się wszystkim udział poprzebieranych dzieci w odgrywaniu scenek nawiązujących do wydarzeń historycznych. Dużo informacji (znanych i nieznanych) podanych ze sporą dozą humoru z pewnością zapadnie w pamięci nawet tych, którzy nie interesują się historią. Dodatkowy przekaz dla wszystkich był oczywisty: NIE WOLNO nam (rodzeństwu, kolegom, sąsiadom POLAKOM!) kłócić się, bo jak pokazuje nasza historia, nigdy nie prowadziło to naszego kraju do dobrego.To była bardzo ciekawa lekcja historii, która przeniosła uczniów w ważne momenty naszej historii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.