„Dorotka po drugiej stronie tęczy”

27 listopada 2018 roku uczniowie kl.1a, 1b, 1c obejrzeli proekologiczne przedstawienie edukacyjne pt.: „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia.

Główna bohaterka – Dorotka – przenosi się do baśniowej krainy Oz, która znajduje się gdzieś po drugiej stronie tęczy. Tak rozpoczyna się niesamowita wędrówka dziewczynki, podczas której spotyka Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala oraz Tchórzliwego Lwa. We czwórkę wyruszają w trudną, pełną przygód podróż, aby odnaleźć Czarnoksiężnika Oz, którego chcą prosić o to, czego, jak sądzą, każdemu z nich brakuje.

Kluczem do spełnienia marzeń bohaterów jest wiara we własne siły. Podczas tej podróży dostrzegają też piękno wszechobecnej przyrody i niebezpieczeństwa, które jej zagrażają. Przedstawienie było pełne walorów wychowawczych, ubarwione kolorowymi kostiumami i bajkową scenografią.

Anna Gardziejewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.