Warsztaty edukacyjne „Etnogadki”

W dniu 21 września uczniowie klasy 3 c naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach Moniki Michaluk, autorki książki „Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach
i zwyczajach”. Wraz z prowadzącą wspólnie odkrywali tajemnice natury, źródła tradycji i tajemnice naszych przodków.

Dowiedzieli się  skąd się wzięły polskie święta? Jak żyli ludzie zanim wymyślono zegary
i kalendarze? Po czym poznajemy, że pory roku się zmieniają? Dlaczego czas nie chodzi spać? Podczas warsztatów uczniowie tworzyli i dzielili się opowieściami. Wykonali swój własny magiczny zegar –kalendarz, który będzie dla nich inspiracją na cały rok.
Czekała na nich także niespodzianka – upominek od Mądrej Sowy, bohaterki „Etnogadek”. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały.