Wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.

15 i 16 września 2022r. uczniowie klas II a, II b oraz III a, III b i III c Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulęcinie wzięli udział w wycieczce do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.

Najpierw odwiedziliśmy Gniezno – stolicę pierwszych polskich królów, gdzie wszystko się zaczęło od Mieszka I, Bolesława Chrobrego i Świętego Wojciecha. Po zwiedzeniu Katedry na Wzgórzu Lecha udaliśmy się do Biskupina, gdzie uczestniczyliśmy w XXVII Festynie Archeologicznym poświęconym ,,Matce Naturze” w różnych osłonach. W trakcie festynu dowiedzieliśmy się , jak w przeszłości ludzie postrzegali ,,Matkę Naturę”, a także w jaki sposób korzystali z jej dobrodziejstw wykorzystując różne dostępne surowce. Mogliśmy obejrzeć narzędzia wytwarzane między innymi z drewna, krzemienia, kości czy poroża oraz poznać sposoby zdobywania pożywienia, a także techniki obróbki metali, wyrobu tkanin czy ozdób. Dodatkową atrakcją był rejs łodzią i przejazd kolejką wąskotorową. Wszyscy wróciliśmy z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.