Zielona Szkoła – Rewal 2019

Uczenie się przez ,,przeżywanie” przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce. W dniach 15–19 maja 2019 r. uczniowie klasy II b brali udział w wyjeździe- ,,Zielona Szkoła”– Rewal 2019.

Celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego, rozbudzanie świadomości ekologicznej, poznanie różnych form turystyki i ich wpływu na środowisko i społeczność lokalną, kształtowanie podstawowych umiejętności potrzebnych przyjacielowi przyrody, wdrażanie do samodzielności, odpowiedzialności, realizacja zaplanowanych zajęć dydaktycznych, poznanie zabytków architektury, zwyczajów ludności.

Podczas pobytu bawiliśmy się w ,,Parku Rozrywki” w Zieleniewie. W czasie pieszej wycieczki brzegiem morza do Niechorza podziwialiśmy krajobraz nadmorski, przebywając w Wolińskim Parku Narodowym zrozumieliśmy, jak ważnym elementem życia jest ochrona środowiska naturalnego. W Kołobrzegu zwiedziliśmy Muzeum Oręża Polskiego, Bazylikę konkatedralną Wniebowzięcia NMP, podziwialiśmy krajobraz z latarni morskiej, następnie odbyliśmy rejs statkiem. Muzeum multimedialne na klifie w Trzęsaczu to spotkanie z historią, geografią i wiedzą o regionie, a także lekcja wyobraźni dla wszystkich. Potwierdzeniem wizyty jest otrzymany ,,Europejski Certyfikat pobytu na 15 południku”. W Międzyzdrojach spacerowaliśmy po molu, odwiedziliśmy ,,Muzeum Figur Woskowych” oraz Aleję Gwiazd.

Bogactwo wszelkich pozytywnych wrażeń pozostanie na długo w naszej pamięci.

Elżbieta Wysoczańska,  Iga Podgórska

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.