W Krainie Pani Muzyki

6 maja 2019roku odbyło się w naszej szkole muzyczne spotkanie z Filharmonią Zielonogórską. Tym razem motywem przewodnim     koncertu    były    utwory  związane  z  Krakowem.  Muzycy  jak  zwykle w oryginalny sposób wprowadzili nas w historię dawnej stolicy oraz królewskiego zamku na Wawelu.

Poznaliśmy Legendę o Szewczyku Dratewce i smoku oraz historię Hejnału Krakowskiego. Wesoło bawiliśmy się z Lajkonikiem, za którego przebrany został Wiktor z klasy 1a. Pięknie się prezentował. Podziwialiśmy kolorowe krakowskie stroje, zwłaszcza pawie pióra na rogatywce. Barwnym opowieściom towarzyszyły dźwięki klarnetu, pianina, gitary i tamburyna. Usłyszeliśmy również brzmienie klawesynu. Bardzo dziękujemy  artystom za występ i czekamy na kolejny koncert.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.