Wycieczka klas pierwszych do Wędrzyna


24 kwietnia 2019 roku, uczniowie z kl.1a i 1b udali się do Jednostki Wojskowej w Wędrzynie. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki wojskowej, specyfiką służby wojskowej oraz obejrzenie sprzętu wojskowego.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy  od sali konferencyjnej, gdzie poznaliśmy krótką historię powstania jednostki, a także oglądaliśmy film przedstawiający formacje wojskowe i ich charakterystykę. Kolejnym punktem było zapoznanie się  z uzbrojeniem będącym na wyposażeniu żołnierzy. Uczniowie chętnie przymierzali hełmy, mogli wziąć broń do własnych rąk. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem uważnie słuchaliśmy ciekawych opowiadań żołnierza, który oprowadzał nas po jednostce. Mnóstwo atrakcji, świetna zabawa i możliwości przezwyciężenia swoich słabości. Tego wszystkiego doświadczyliśmy pod czujnym okiem st. Chor. Sztab. Mariusza Stasiłowicza. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.