W krainie Pani Muzyki

W środę 13 marca odbył się koncert pt. „Wesołe polki i walce, czyli z wizytą na cesarskim dworze”. Opowieść o małej Zosi zaczarowała młodych widzów, która zaprowadziła ich na cesarski  dwór. Z przyjemnością wysłuchaliśmy przygotowanej prezentacji muzycznej, zawierającej wiele melodii środkowoeuropejskich tańców.

Muzycy grali dla nas walce, polki, menuety. Jak na prawdziwym balu z muzyką Jana Straussa. Niekonwencjonalne instrumenty podkreślały walory muzyki płynącej z glinianego ptaszka oraz frusta. Zaciekawienie uczniów rosło, kiedy  prowadząca zaprosiła dzieci do  zabawy muzycznej, które klaskały, zmieniały się w kukułki i poruszały się rytmicznie.

Na zakończenie jak na prawdziwy koncert przystało był Marsz Radetzkiego.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.