Wiosna z Kangurem

Pierwszego dnia wiosny, 21 marca 2019 roku, w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Był to historyczny moment, ponieważ po raz pierwszy i prawdopodobnie ostatni w czasie konkursu spotkały się dzieci z klas drugich szkoły podstawowej z uczniami gimnazjum.

Ogółem w „Kangurze” wzięło udział 65 uczniów naszej szkoły. Test odbywał się w kilku kategoriach: „Żaczek” –  kl. II SP, „Maluch” – kl. III i IV SP, „Beniamin” – kl. V i VI SP, „Kadet”- kl. VII i VIII SP oraz „Junior”- kl. III GIM. Każdy z uczestników konkursu otrzymał upominek – układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka, zatem emocje towarzyszyły uczestnikom nie tylko przy rozwiązywaniu zadań, ale również przy układaniu breloczka.

Konkurs „Kangur” ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontières, na rozwiązanie testu przeznaczono 75 minut. Teraz pozostaje nam cierpliwie czekać na wyniki, które otrzymamy w drugiej połowie maja 😉

Elżbieta Stein

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.